totodesign.pl

Blog tematyczny o aranżacji i dekoracji wnętrz

Wnętrza

Jak w prosty sposób upiększyć salon – sprawdź po co sięgnąć

Jak w prosty sposób upiększyć salon – sprawdź po co sięgnąć

Na aranżację wnętrza składa się wiele elementów. Spore znaczenie ma oczywiście wybór właściwych mebli. Trzeba jednak wiedzieć, że na wystrój w dużym stopniu wpływają dodatki. Warto wobec tego starannie przemyśleć dobór dekoracji. Za ich pomocą możliwe staje się szybkie odmienienie dotychczasowej aranżacji wnętrza. Jest to świetna alternatywa dla czasochłonnego i żmudnego remontu.

Jak efektownie zaaranżować salon?

Jeśli komuś zależy na stworzeniu oryginalnego wystroju, to może sięgnąć przykładowo po rozmaite dekoracje ścienne do salonu. Za ich pomocą możliwe staje się wprowadzenie przytulności. Obrazy do salonu mają oczywiście pasować do pozostałych elementów wyposażenia, tworzyć spójność aranżacyjną. Istotne jest wobec tego dobranie właściwej kolorystyki, dopasowanie motywu do stylistyki wnętrza. Dobrym wyborem są także plakaty, szczególnie w minimalistycznych ramkach. Ciekawe wydruki cyfrowe idealnie odnajdują się w nowoczesnych pomieszczeniach. Zawieszone na sznurku będą wspaniałą ozdobą do salonu rustykalnego lub boho. Obecnie niezwykle modne stały się fototapety 3D, idealnie odnajdują się w pokoju dziennym. Mogą stanowić tło dla zestawu wypoczynkowego. Do przyozdobienia pokoju dziennego posłużą także kosze wykonane z różnych materiałów, przede wszystkim wiklinowe i tekstylne.

Jakie dodatki idealnie sprawdzą się w pokoju dziennym?

W otwartych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się parawan, czyli praktyczna dekoracja. Można za jego pomocą szybko i bezinwazyjnie oddzielić poszczególne strefy. Przydadzą się także rozmaite figurki, można ustawić na meblach lub półkach efektowne pudełka, bogato zdobione szkatułki. Jako praktyczne ozdoby świetnie sprawdzają się kolorowe poduszki dekoracyjne do salonu. Za ich pomocą można szybko odmienić dotychczasową aranżację wnętrza, bez ponoszenia wysokich kosztów. Wystarczy nawet zmiana poszewki, aby uzyskać zupełnie inny efekt. Przydadzą się na sofie, narożniku, fotelu. Poduszki można także położyć na parapecie, stanie się on wygodnym miejscem do relaksu, przykładowo podczas czytania książki. Do pokoju dziennego przydadzą się dekoracyjne zegary, ozdobne lusterka, doniczki z żywymi roślinami.

Jakie dekoracje wprowadzić do salonu?

W celu wprowadzenia przytulności do salonu i optycznego ocieplenia wnętrza warto przyozdobić pomieszczenie świecznikami, lampionami, świecami i kominkami. W pokoju dziennym rewelacyjnie sprawdzi się puszysty dywan. Ma być przyjemny w dotyku, miękki. Zapewni dodatkową warstwę izolacyjną. Nie będzie trzeba chodzić po zimnej podłodze. Nie każdy ma przecież ogrzewanie podłogowe. Jako ozdoby posłużą również eleganckie zasłony. Za ich pomocą można wprowadzić romantyczny nastrój. Latem chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, a zimą zabezpieczają przed ucieczką ciepła. Zapewnia to również większe poczucie prywatności. Dobrym pomysłem będzie także sięgnięcie po tace dekoracyjne. Są one praktycznym dodatkiem w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour i nowoczesnym. Idealnie odnajdują się na komodzie, parapecie, stoliku kawowym. Na tacy można umieścić owoce, wazon z kwiatami, kolorowe świece itd.

Udostępnij