totodesign.pl

Blog tematyczny o aranżacji i dekoracji wnętrz

Wnętrza

Straszny dom? – jak ozdobić swoje 4 ściany na Halloween

Straszny dom? – jak ozdobić swoje 4 ściany na Halloween

Choć Halloween nie jest w Polsce tak popularne, jak w Stanach Zjednoczonych, to jednak z roku na rok coraz większa liczba Polaków decyduje się na wzięcie udziału w zabawie tego dnia. Nic więc dziwnego, że rośnie również zainteresowanie różnego rodzaju ozdobami, którymi można przystroić swój dom. Po jakie konkretnie ozdoby najlepiej sięgnąć?

Czy warto ozdabiać dom na Halloween?

Zanim jednak przejdzie się do omawiania tego, jakie konkretnie ozdoby na Halloween można zakupić, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu warto w czasie tego święta przystrajać swój dom.
Jak już wcześniej zostało to wspomniane, nie jest to wydarzenie, które jest powszechnie świętowane w naszym kraju. Nie oznacza to jednak tego, że jego główne założenia są nam obce. Chodzi tu bowiem po prostu o dobrą zabawę i możliwość przyjemnego spędzenia czasu. Co więcej, przyozdabianie domu będzie rewelacyjną zabawą nie tylko dla dorosłych, lecz także dla maluchów. Dzięki temu można z całą rodziną spędzić naprawdę przyjemny dzień.

Dyniowe ozdoby na Halloween

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza i ikoniczna wręcz ozdoba na Halloween? Jak można się bez trudu domyślić, jest nią charakterystyczna dynia, w której zostały wycięte otwory, aby przedstawić ją jako mroczny lampion. W wydrążonej dyni należy umieścić świeczkę lub też niewielką diodę led i dzięki temu uzyskuje się naprawdę świetny klimatyczny element ozdobny.
Jeśli ktoś ma nieco więcej wprawy i odpowiednie narzędzia, może pokusić się o wycinanie w dyni innych, znacznie ciekawszych wzorków. Przykładowo doskonałym wyborem będą tu wzory nietoperzy, które utworzą przerażające cienie na ścianie.
Rzecz jasna dynie to nie jedyne kojarzące się z Halloween ozdoby. Oprócz nich specjaliści w tym święcie, czyli Amerykanie, bardzo często sięgają także po liczne papierowe ozdoby, które można wykonać samodzielnie w domu. Doskonałym wyborem będą tu czarne koty, pająki, a nawet sowy. Jeśli dołoży się dodatkowo sztuczne pajęczyny, uzyska się naprawdę przerażający efekt, który zamieni wnętrze domu w mroczny loch lub zamczysko.
Na koniec wspomnieć trzeba o jeszcze jednym ikonicznym elemencie ozdobnym używanym w czasie każdego Halloween, czyli o świecach. Szczególnie polecane są specjalnie przygotowane na to wydarzenie świece z krwawymi elementami ozdobnymi.
Oczywiście nie można nie wspomnieć także o licznych dekoracjach w postaci duchów, które mogą przyjmować najróżniejsze wielkości.

Ciekawe ozdoby na Halloween do ogrodu

Choć Halloween wypada w Polsce w środku jesieni, czyli okresie deszczowym, to jednak mimo wszystko wiele osób lubi wychodzić ze swoimi ozdobami z domów i dekorować nimi ogród. Po jakie ciekawe rzeczy można w tym wypadku sięgnąć?
Kluczowe jest tu użycie wspomnianych wcześniej dyń, które można umieścić przed furtką lub nawet zawiesić na bramie. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić odpowiednio wcześnie imitujące dynie lub inne straszne kształty baloniki. Z pewnością doskonale przetrwają one jesienne, deszczowe warunki, a dzięki nim uda się stworzyć fantastyczną atmosferę.

Udostępnij