totodesign.pl

Blog tematyczny o aranżacji i dekoracji wnętrz

Dom

Sypialnia jako oaza relaksu: Jak tworzyć miejsce sprzyjające wyciszeniu i odprężeniu?

Sypialnia jako oaza relaksu: Jak tworzyć miejsce sprzyjające wyciszeniu i odprężeniu?

Sypialnia to pomieszczenie, które powinno sprzyjać wyciszeniu i wypoczynkowi. Dlatego warto dobrze przemyśleć jego aranżację. Czym się kierować podczas szukania idealnych mebli do sypialni? O czym nie można zapomnieć, a jakich błędów należy się konsekwentnie wystrzegać?

Łóżko, czyli serce każdej sypialni

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. To w nim spędzamy aż ⅓ doby! Kluczem do sukcesu jest kupno dobrego materaca. Na rynku można znaleźć tak wiele modeli, że wybór jednego, idealnego, może okazać się dużym wyzwaniem. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby wybrany egzemplarz należycie się sprawdził. Pierwszy etap to wybór twardości dopasowanej do wagi. Następnie konieczne jest określenie preferowanego rodzaju wypełnienia – materace sprężynowe gwarantują najlepszą amortyzację, piankowe – dopasowanie do sylwetki, a hybrydowe stanowią połączenie dwóch typów wymienionych powyżej.

Dodatki – co wybrać?

W sypialni nie może też zabraknąć dodatków. Aby wypoczynek był komfortowy i efektywny, warto w łóżku umieścić wygodne, ergonomiczne poduszki. Ciekawym wyborem będą te wykonane z pianki termoelastycznej, która perfekcyjnie dopasuje się do sylwetki danej osoby. Na stolikach nocnych powinny znaleźć się lampki z ciepłymi żarówkami. Dzięki nim można będzie komfortowo czytać książki, a konieczność wstawania przed zaśnięciem zupełnie zniknie. A jakie dodatki korzystnie wpłyną na estetykę? Najlepszym wyborem będą kwiaty. Z powodzeniem zastąpią zbędne bibeloty, a dodatkowo – podniosą jakość powietrza.

Urządzanie sypialni – najczęstsze błędy

Istnieje kilka najczęściej popełnianych błędów, które sprawiają, że sypialnia nie sprzyja wypoczynkowi i odprężeniu. Co można do nich zaliczyć?

  • Przepych – nadmiar dekoracji, intensywne kolory, nowoczesne wzory – wszystko to może wydawać się piękne i kuszące. Jednak w sypialni powinien panować spokój. Najłatwiej osiągnąć go poprzez minimalistyczne urządzenie całego pomieszczenia i ograniczenie elementów wyposażenia do absolutnego minimum.
  • Wyposażenie słabej jakości – podstawowe elementy, takie jak materac, poduszki, czy kołdry, warto wybierać biorąc pod uwagę ich jakość. Pozorna oszczędność prowadzi nie tylko do dyskomfortu, ale również do konieczności częstszego wymieniania wyposażenia na nowe.
  • Brak funkcjonalności – całe umeblowanie sypialni – w tym łóżko, szafy, komody, stoliki, czy toaletka – należy wybierać z myślą o funkcjonalności. W pokoju absolutnie nie powinny znaleźć się żadne elementy, które nie mają żadnej wartości praktycznej.

Aby stworzyć przytulną sypialnię warto pamiętać o połączeniu estetyki i funkcjonalności. Tylko wtedy możliwe będzie stworzenie pomieszczenia, które sprzyja odprężeniu i wyciszeniu.

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij