Lustro dekoracyjne

Lustro do pokoju dziecięcego może się wielu rodzicom wydawać zbędnym dodatkiem, ale wbrew pozorom jest to rozwiązanie funkcjonalne i korzystne dla dziecka.

Samo lustro dziecięce powinno być oczywiście dostosowane do potrzeb naszej pociechy i jego możliwości. Doskonałym wyborem są tu lustra ozdobione motywami, które dodatkowo wpłyną na jego odbiór u dziecka. Lustro może być zatem w kształcie zwierzątka czy rośliny. Powinno być ono zawieszone na odpowiedniej wysokości, tak aby dziecko mogło swobodnie z niego korzystać i wykonane być musi z materiałów bezpiecznych dla samego dziecka.

Lustro dla dziecka

Warto też wybrać taki model, który nie będzie posiadał żadnych ostrych kantów czy wystających elementów, a jego boki będą wyrównane i tym samym bezpieczne. Oprócz walorów czysto użytkowych lustro pełni też dodatkową funkcję, a mianowicie powiększa optycznie każde pomieszczenie i je rozświetla. Jest to szczególnie ważne w pokojach dziecięcych, które zazwyczaj są pomieszczeniami mniejszymi niż inne pokoje w domu.