Huśtawka do pokoju

Huśtawka do pokoju dziecięcego wydaję się pomysłem niekonwencjonalnym, jednak odpowiednia aranżacja i zagospodarowanie przestrzeni może sprawić, że drewniana okrągła huśtawka stanowić będzie fantastyczny dodatek do pokoju dziecięcego.

Wuśtawka w pokoju dziecięcym

Instalując huśtawkę, musimy pamiętać, że ta nie może stać w ciągu komunikacyjnym pokoju. Oznacza to, że nie możemy postawić jej na środku pokoju, ale nie może też stać w miejscu, gdzie nie da się huśtawki rozhuśtać. Dlatego już na wstępie warto podkreślić, że jest to rozwiązanie dla tych, których pokoje dziecięce są ponadstandardowej wielkości. Sama huśtawka musi też być bezpieczna. Oznacza to przede wszystkim jakość jej wykonania, które to powinno być zagwarantowane normą lub europejskim certyfikatem jakości.

Odpowiedni materiał na huśtawkę

Należy też pochylić się nad materiałem, z którego wykonano urządzenie. Powinien być materiał nieodkształcający się zbyt łatwo i szybko, a także bezpieczny dla zdrowia naszego dziecka. Materiał nie może uczulać dziecka, a sama konstrukcja powinna być pozbawiona ostrych elementów czy krawędzi