Materac dla dziecka

Materac dziecięcy musi być nie tylko wygodny, ale też gwarantować naszemu podopiecznemu wysoki komfort snu oraz zdrowy rozwój.

Piankowe materace

Jednym z korzystniejszych rozwiązań są tutaj piankowe materace dla dzieci. Materace tego typu mogą tak dokładnie dopasować się do ciała, że niektóre modele są nawet zalecane w profilaktyce przeciwodleżynowej. Dzięki temu dziecko nie tylko wypoczywa w najlepszych możliwych warunkach, ale też nie jest narażone na zmiany w obrębie kręgosłupa.

Zalety materacy piankowych

Dodatkową zaletą tego typu materacy jest to, że pianka pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało w głąb pianki, znacznie mięknie, co w oczywisty sposób zwiększa komfort snu. Oddziaływanie to, nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z materacem. Pianka mięknie najbardziej w najgorętszych punktach, gdzie nacisk ciała na materac jest jeszcze zbyt mocny. Dzięki temu uciski na poszczególne miejsca na ciele dziecka są skutecznie rozpraszane, co wiążę się z mniejszą dolegliwością dla kręgosłupa, miednicy oraz oczywiście stawów.