Biurko do pokoju dziecięcego

Biurko dziecięce

Początek roku szkolnego i konieczność zapisania dziecka do szkoły to jednocześnie czas, kiedy musimy kupić pierwsze biurko dziecięce, przy którym nasz skarb będzie się nie tylko bawił, ale też odrabiał lekcje. Musimy mieć świadomość, że biurko to miejsce, przy którym odtąd dziecko spędzać będzie większość swojego czasu. Dlatego na samym początku należy wybrać miejsce, w którym postawimy nowy mebel w pokoju. Musi być to przede wszystkim miejsce nasłonecznione, a samo biurko powinno stać przodem lub bokiem do okna.

Regulowane biurko dla dziecka

Najkorzystniejszym wyborem jest regulowane biurko dla dziecka, to znaczy takie, w którym istnieje możliwość regulowania wysokości blatu oraz kąta jego nachylenia. Według większości ekspertów najwygodniejszy jest kąt nachylenia trzydziestu stopni.

To optymalne ustawienie, które pozwala swobodnie i wygodnie pisać oraz rysować. Samo biurko powinno posiadać też rozliczne szuflady, półki oraz pomocniki, które służyć będą do przechowywania narzędzi oraz długopisów, ołówków lub przyborów do geometrii. Niezwykle ważne jest zapewnienie miejsca na komputer. Musimy mieć świadomość, że ten służąc dotąd wyłącznie do zabawy, odegra teraz rolę, doskonałej pomocy naukowej i będzie wielokrotnie wręcz niezbędny do odrabiania lekcji.

Krzesło do biurka

Ostatecznie musimy jeszcze dobrać krzesło do biurka dziecka. Te również musi posiadać regulacje, która pozwoli dostosować mebel do wysokości dziecka i pozwoli nam zmieniać ją w zależności od tego, jak maluch będzie powoli rosnąć. Jeśli nie zadbamy o ten element, to będziemy zmuszeni właściwie co rok, wymieniać krzesło, gdyż dziecko w tym wieku rośnie praktycznie non stop, a niedobrane krzesło będzie nie tylko przeszkadzać w nauce, ale też zagrażać zdrowiu dziecka. Oprócz regulacji krzesło powinno posiadać stabilną podstawę, która uniemożliwi dziecku huśtanie się na krześle.