Regały dla dzieci

Umeblowanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, a meble w nim zainstalowane nie mogą stanowić zlepku przypadkowych przedmiotów. Dziecko spędza bowiem w swoim pokoju więcej czasu niż osoba dorosła i wszystkie znajdujące się w nim meble muszą być nie tylko bezpieczne ale też funkcjonalne i odpowiednio dopasowane.

Funkcjonalne regały

Regał dla dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Nie zajmować zbyt wiele miejsca i być pojemny oraz uniwersalny. Duża liczba półek pozwoli pomieścić zabawki, a także przedmioty codziennego użytku i pierwsze pozycje książkowe, zaś dolna szafa pomieści wszystkie akcesoria, które dziecko używa najczęściej. Półki można montować w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka, a jednocześnie mają system zabezpieczający je przed wypadnięciem. Regały dla dzieci ze względów bezpieczeństwa cechuje wysoka stabilność konstrukcji i niezwykła dbałość o jakość wykonania. Jednocześnie zaprojektowane zostały tak, aby w maksymalny sposób ułatwić rodzicom aranżacje pokoju dziecięcego i jego łagodne przejście w pokój dla nastolatka. Warta podkreślenia jest też kolorystyka. Powiększająca optycznie pokój i utrzymana w uspokajającej tonacji.

Bezpieczne regały dla dziecka

Wszystkie meble dla dzieci są wykonane w sposób maksymalnie zabezpieczający dobro i zdrowie dziecka. Regał dla dzieci pozbawiony jest ostrych krawędzi, które mogą stać się prawdziwie niebezpieczne podczas codziennych zabaw. Meble zabezpieczone są przed ewentualnym przewróceniem się czy przesunięciem. Użyte do produkcji materiały posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty w zakresie bezpieczeństwa i higieniczności. Dotyczy to zarówno poszczególnych komponentów, jak i farb i lakierów użytych do pomalowania mebli. Zgodne z europejską normą materiały są w pełni bezpieczne dla naszego dziecka i nie wywołują alergii. Utwardzone farby nie emitują substancji potencjalnie szkodliwych, a po użyciu stają się ciałem stałym. Ostatecznie meble są niezwykle proste w montażu i codziennym utrzymaniu.