Szablon malarski powtarzalny Plus


Szablon malarski „Plus” z kolekcji „Scandi”.

 

Wymiary arkusza: 70 cm x 100 cm

Wymiary wzoru55,5 cm x 76,5 cm

Wymiary dekoru: 13 cm x 13 cm


Przygotuj cztery kawałki papierowej taśmy malarskiej. Nie martw się – Szablony  są na tyle lekkie, że wystarczy do utrzymania ich na miejscu. Rozpakowany szablon chwyć w obie dłonie i przyłóż do ściany. Manewruj nim dopóki, dopóty nie uznasz jego położenia za stosowne. Możesz wspomóc się poziomicą, jednak my, wiedząc, że powierzchnia na której będziemy pracować, nie jest jednolita i jej wymiary różnią na niektórych wysokościach, nie przykładaliśmy do tego tak wielkiej uwagi. Wzór szablonu zawsze pozostaje w takich samych odległościach, a perfekcyjne wymierzenie jego orientacji miało drugorzędne znacznie.

Kiedy uznasz pozycję szablonu za właściwą należy go przytwierdzić do ściany taśmą malarską. Wciąż trzymając go jedną ręką w dobrej pozycji, drugą przyklej górę arkusza do ściany. Wystarczą Ci do tego jedynie dwa fragmenty taśmy.

Po przyklejeniu pierwszego fragmentu nadal asekuruj szablon malarski. Pomoże to utrzymać zamierzoną przez Ciebie pozycję na ścianie. Teraz powtórz poprzedni krok i przytwierdź arkusz drugim kawałkiem papierowej taśmy.

Nie zapomnij o przyklejeniu dolnej części arkusza do ściany. Podczas malowania musi być stabilnie przytwierdzony do powierzchni

Wypełnij farbą cały wzór. Im gęstsza tym odpowiedniejsza do pracy z szablonami. W naszym przypadku wystarczyła jedna cienka warstwa, by kolor był jednolity.

Delikatnie odklejaj taśmy od ściany, ale pozostaw je przytwierdzone do arkusza – przydadzą się do szybkiego przeklejenia go niżej. Podważ jeden róg szablonu i delikatnie odsuń od ściany.

Czas realizacji: 5 dni
1 szt./ 79.00 PLNInne produkty marki Stencils