Szablon malarski powtarzalny Polka Dot


Szablon malarski „Polka Dot” z kolekcji „Kids”.

 

Wymiary arkusza: 70 cm x 100 cm

Wymiary wzoru54 cm x 81,5 cm

Wymiary dekoru: 18 cm x 18 cm


Jeżeli chciałbyś odmalować szablon Polka Dot z kropkami o innej średnicy napisz joanna@totodesign.pl

Choć może się to wydawać skomplikowane i długotrwałe, to odbijanie szablonów malarskich jest prawdziwą frajdą. Wbrew pozorom praca z szablonami jest szybka i daje natychmiastowy efekt. Wzory zostały zaprojektowane tak, by przeciwległe ich krawędzie pasowały do siebie. Dzięki temu są jednocześnie punktami kontrolnymi i z łatwością można pokryć całą ścianę wzorem.

Zacznij od przygotowania stanowiska pracy. Zabezpiecz podłogę i rozłóż wygodnie wszystko, czego potrzebujesz – farbę, wałek wraz z kuwetą, papierowa taśmę malarską oraz szablon.


Przygotuj cztery kawałki papierowej taśmy malarskiej. Nie martw się – Szablony  są na tyle lekkie, że wystarczy do utrzymania ich na miejscu. Rozpakowany szablon chwyć w obie dłonie i przyłóż do ściany. Manewruj nim dopóki, dopóty nie uznasz jego położenia za stosowne. Możesz wspomóc się poziomicą, jednak my, wiedząc, że powierzchnia na której będziemy pracować, nie jest jednolita i jej wymiary różnią na niektórych wysokościach, nie przykładaliśmy do tego tak wielkiej uwagi. Wzór szablonu zawsze pozostaje w takich samych odległościach, a perfekcyjne wymierzenie jego orientacji miało drugorzędne znacznie.

Kiedy uznasz pozycję szablonu za właściwą należy go przytwierdzić do ściany taśmą malarską. Wciąż trzymając go jedną ręką w dobrej pozycji, drugą przyklej górę arkusza do ściany. Wystarczą Ci do tego jedynie dwa fragmenty taśmy.

Po przyklejeniu pierwszego fragmentu nadal asekuruj szablon malarski. Pomoże to utrzymać zamierzoną przez Ciebie pozycję na ścianie. Teraz powtórz poprzedni krok i przytwierdź arkusz drugim kawałkiem papierowej taśmy.

Nie zapomnij o przyklejeniu dolnej części arkusza do ściany. Podczas malowania musi być stabilnie przytwierdzony do powierzchni

Wypełnij farbą cały wzór. Im gęstsza tym odpowiedniejsza do pracy z szablonami. W naszym przypadku wystarczyła jedna cienka warstwa, by kolor był jednolity.

Delikatnie odklejaj taśmy od ściany, ale pozostaw je przytwierdzone do arkusza – przydadzą się do szybkiego przeklejenia go niżej. Podważ jeden róg szablonu i delikatnie odsuń od ściany.

Czas realizacji: 5 dni
1 szt./ 79.00 PLNInne produkty marki Stencils