TOTO DESIGN w KULTURA vs NATURA

TOTO DESIGN w KULTURA vs NATURA

Zapraszam na ciekawy wywiad z właścicielem marki Mazzivo Przemysławem Mitręga w najnowszym numerze Kultura versus Natura #1 maj 2015, page 16

1.    Czym staje się drewno we wnętrzach i jaką stanowi funkcję?

 

Od dawna znanym faktem jest, iż otaczające nas przedmioty aktywnie wpływają nie tylko na naszą równowagę psychiczną lecz i na zdrowie fizyczne. Meble z litego drewna to meble zdrowe, które regulują klimat wnętrza, działają antybakteryjnie oraz przeciwdziałają naładowaniu elektrostatycznemu -  nie przyciągają więc kurzu.
Meble wykonane z  litego drewna to gwarant długotrwałości oraz ponadczasowości. Mają nie tylko wyjątkowy styl i charakter, lecz są również proste w utrzymaniu i trwałe na lata. Obok czysto fizycznych walorów litego drewna nie możemy zapomnieć o istocie ich wartości. Żyjemy bowiem w czasach, w których człowiek zmaga się z niezwykle dynamiczną codziennością. Wszystko jest dostępne od ręki, a internet łączy cały świat w ułamku sekundy. Prędkość komunikacji to turbina napędzająca puls życia. Czas stał się dla człowieka wartością najważniejszą, a poziom konsumpcji skrócił żywotność produktów do minimum.
Codzienność współczesnego człowieka ma coraz mniej kontaktu z naturalnym otoczeniem. Drewno jako najstarszy w dziejach ludzkości surowiec odciąga nas od owej codzienności i zmusza do refleksji. Przypomina o podstawowych wartościach, hamuje pędzące za drzwiami tempo życia.
Każdy mebel wykonany z drewna jest nie tylko wyjątkowym, wdzięcznym unikatem, którego samo posiadanie to deklaracja pewnej postawy wobec świata i nastawienia do życia. Meble drewniane są synonimem ekologii, rozwoju zrównoważonego i szacunku do otaczającego nas naturalnego środowiska. Pojawiające się we wnętrzach lite drewno to coś niezwykle wartościowego, co wpływa zarówno na otoczenie, jak i na osoby w nim przebywające...


Wywiad przeprowadziła:   

 

Joanna Wardyńska Beszczyńska / Toto Design z Przemysławem Mitręga / Mazzivo

Zapraszamy do przeczytania całości wywiadu: http://issuu.com/kvsn/docs/magazyn_kvsn.1- wstecz